Ангела Меркел: Дизел-канцеларка


Во Хамбург наскоро стапуваат во сила забрани за дизел-возила, први во Германија. Ова е само почеток на слични забрани и во други места во земјата. Канцеларката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Според Стив Бенон, следната голема битка на американскиот претседател Доналд Трамп ќе биде подигањето на ѕидот долж границата помеѓу САД и Мексико. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаше неколку проблеми дискутирани на средбата на Г-7 за кои немаше договор. Тоа е навистина невообичаено во историјата на Г-7, изјави тој по средба на ...
| | веќе видена | слични

Несогласувањето на ЕУ со САД за прашањето за царините врз челик и алуминиум на средбата на Г-7 ќе ја засили политичката волја на државите членки за забрзуавње ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 202 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангела Меркел: Дизел-канцеларка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: