Њуи и Мансел одликувани од кралицата

Мозокот на Red Bull кој е можеби најзаслужниот за двете шампионски титули измиантите две сезони и шампионот од 1992 година беа одликувани од британската кралица, поради достигнувањата или служењето за кралството. Адријан Њуи и Најџел Мансел стигнаа до сонот на секој Британец - одликување од британската кралица. Техничкиот директор на Red Bull е награден поради неговите достигнувања во мотоспортот, додека шампионот од 1992 во болидот на Williams поради неговите активности во помагањето на британската младо општество како претседател на британската младина. До вакво достигнување неодамна стигнаа и Луис Хамилтон и Џенсон Батон, заедно со Рон Денис, кои што добија ордени за заслуга од кралицата поради нивните успеси во мотоспортот. Мозокот на Red Bull, конечно стигна до орденот од кралицата по неколкуте успешни сезони со Williams, McLaren и Red Bull. Она што тој му го понуди на Фетел беше недостижно за конкурентите, а задачата на Фетел за обезбедување на шампионските титули беше решиси половично завршена уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 182 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување ...
сите 185 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Њуи и Мансел одликувани од кралицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: