Галичка свадба 2019: Круна на љубовта и традицијата

Со песна и три истрели во подножјето на Бистра овој викенд ќе почне традиционалната Галичка свадба. Оваа година се одржува по 46. пат, а ќе се венчаат Огнен ...
| | веќе видена | слични
12 копии
8 копии

Викендов од 12 до 14 јули, по 46-ти пат, на падините на планината Бистра, во живописниот Галичник, ќе се одржи традиционалната културно-сценска манифестација ...
| | веќе видена | слични

Марина Петровска и Огнен Караѓозовски викендов ќе го кажат судбоносното „ да “ пред неколку илјади посетители од земјава и странство, на 46-тото издание на ...
| | веќе видена | слични

Она што е познато е дека на традиционалната културно-туристичка манифестација „Галичка свадба“ која годинава ќе се одржува од 12 до 14 јули, месната заедница ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 96 | | | веќе видена

Со разлика од само девет гласа Урсула фон дер Лајен стана првата жена која ја освои претседателската функција во Европската комисија. Неизвесноста траеше до ...
сите 195 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Галичка свадба 2019: Круна на љубовта и традицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: