Нивното куче не спиело навечер: Секоја ноќ стоело пред нивната соба и ги гледало, а кога ја дознале причината тие се скршиле од болка


Едно семејство вдомило куче кое во истиот момент им ја возвратило љубовта. Тоа сакало да си игра со нивната ќерка и било многу послушно. Но, парот една вечер забележал нешто многу чудно – тие сфатиле дека нивното ново домашно милениче не спие во текот на ноќта, туку стои пред нивната спална соба и ги набљудува. Тоа се повторувало секоја вечер. Бидејќи не знаеле што да прават, тие го однеле на ветеринар, а прегледот потврдил дека сѐ е во ред со кучето. По ветеринарниот преглед, семејството одлучило да отиде до азилот од каде што го зеле, за да ја дознаат вистинската причина позади сето ова – тие дознале дека претходните сопственици го однеле таму сред ноќ и никогаш повеќе не се вратиле. Кучето во моментот кога го оставиле цврсто спиело, а кога се разбудило, сфатило дека останало без своето семејство од кое не успеало ни да се опрости. Кога ја слушнале оваа тажна приказна, сопствениците се расплакале и одлучиле да му ја вратат довербата кое кучето очигледно ја има изгубено. Тие го поставиле неговото креветче ...
| | веќе видена | слични

Сонот е убедливо првиот и најважен предуслов за убавина. Не можете да очекувате да се разбудите убави и свежи ако сте ненаспани. Постојат неколку трикови кои секако го подобруваат ефектот на убавината која се прави за време на ноќта. Измијте го лицето Пред спиење, темелно измијте го своето лице и отстранете ја нечистотијата, мастите и шминката од кожата. Потоа нанесете ноќен крем на лицето, кој е направен да обезбеди најдобра грижа за кожата додека спиете. Кремот треба да ја подмладува и регенерира кожата во текот на ноќта, но соодветна грижа пред спиење е од големо значење. Спијте на грб Воопшто не е лесно да се промени начинот на спиење, затоа што секој има омилена поза, во која му е најлесно да заспие, но вреди да се обидете да спиете на грб. Внимателно изберете ја перницата Спијте на памучна и удобна перница која ќе ја менувате во период помеѓу 6-12 медеци. Редовно менувајте ги и навлаките, најмалку два пати неделно, бидејќи целата нечистотија која останува во малите пори се акумулира на нив, што со ...
| | веќе видена | слични

 Поткровјата многу често се сметаат за претемни и премали за да се смести цела спална соба во нив. Но, со добра идеја, ништо не е невозможно. Нема ништо подобро од топла, мирна спална соба сместена на поткровје. Со придушено светло и поглед од високо, удобноста веднаш добива смисла. Pinterest и Instagram се преплавени со вакви спални соби кои изгледаат како сечиј сон, па токму од таму украдете некоја идеја.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 204 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 254 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 292 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нивното куче не спиело навечер: Секоја ноќ стоело пред нивната соба и ги гледало, а кога ја дознале причината тие се скршиле од болка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: