Славните U2 со јубилејна турнеја во Америка

Турнејата на славната група U2 по повод по повод 30-годишнината од легендарниот албум "Joshua Tree" иако е на самиот старт, е најпродавана ова лето во САД. Ова го објави фирмата за продажба на билети StubHub. Првиот концепт на групата U2 во САД одржан е синоќа во Сиетл. На сцената како гостин им се придружи Еди Ведер од Прл Џем. Турнејата почна на 12 мај од канадски Ванковер. До заминувањето во Европа во јули, ирската четворка има уште 19 закажани концерти во САД. Ирците на турнејата ги свираат сите 11 песни од албумот Џошуа Три и други најголеми хитови од нивната богата кариера. Голем број влезници однапред се распродадени, па U2 според приходот, веќе ги надмина другите ѕвезди кои ова лето свираат во Америка, какo Ед Ширан и Лејди Гага.
| | веќе видена | слични
3 копии

Станува збор за ирскиот квартет У2. Нивната турнеја Џошуа Три (Joshua Treе) иако само што почна, е најпродавана ова лето во САД, објави фирмата за продажба на билети StubHub.< У2 сатртуваа на 12 мај во канадскиот град Ванковер. До заминувањето во Европа во јули, ирската четворка има уште 19 закажани концерти во САД. Голем број влезници однапред се распродадени, па U2 според приходот, веќе ги надмина другите ѕвезди кои ова лето свираат во Америка, какo Ед Ширан и Лејди Гага. Ирците на турнејата ги свираат сите 11 песни од албумот Џошуа Три и други најголеми хитови од нивната богата кариера. Во Сиетл на сцената како гостин им се придружи Еди Ведер од Прл Џем.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славните U2 со јубилејна турнеја во Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: