Косовската увозна блокада ја чини Македонија 180.000 евра


13 копии

Одгледувањето на тутун во прилепските села мало и големо Коњари е главна егзистенција за целото село. По неодамнешните обилни врнежи на дожд и град тие сега ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за земјоделство очекува наскоро да почне обесштетувањето од поплавите и временските непогоди во 2016 и 2015 година. Предметите се во надлежната ...
| | веќе видена | слични

Тешко ќе се најде начин за надомест на штетите што македонските земјоделци ги претрпеа од косовската времена мерка, велат од Министерството за земјоделие. ...
| | веќе видена | слични

Ако земјоделците сакаат да добијат оштета од државата за нереализираниот извоз поради косовските царини, ќе морат по закон да ја докажат претрпената штета ...
| | веќе видена | слични

Интересот за осигурување од временски непогоди е во пад, особено по поплавите во скопскиот регион пред две години. Според Агенцијата за супервизија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовската увозна блокада ја чини Македонија 180.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: