Два земјотреси утрово ја потресоа Македонија


2 копии

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала го погоди пацифичкото крајбрежје во Мексико, во близина на градот Манзаниљо. Засега нема наводи за ...
| | веќе видена | слични

Над 800 луѓе во Тајван ноќта ја поминаа во засолништа плашејќи се од нови земјотреси. Најмалку 9 луѓе загинаа, 270 се повредени, а 10 се водат како исчезнати. ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Нов силен земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тајван, само еден ден откако островот беше погоден од земјотрес од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
4 копии

Во силниот земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала што го погоди Тајван загинаа најмалку четири лица, а спасувачите трагаат по 145 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на жртви се зголемува, а потрагата по настраданите луѓе во земјотресот во Тајван продолжува. Според последните информации досега се најдени тела на 6 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 420 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два земјотреси утрово ја потресоа Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: