Сплитски таксист ја омажи пејачката Нина Бадриќ – Со Далматинец ќе си бидеш Далматинка

Познатата хрватска пејачка Нина Бадриќ која често настапува и кај нас во Македонија, деновиве после неколку летни концерти отвори душа за сплитскиот дневен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сплитски таксист ја омажи пејачката Нина Бадриќ – Со Далматинец ќе си бидеш Далматинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: