Нимиц на 29 јануари во Скопје да ја потврди промената на името


6 копии

Медијаторот Метју Нимиц попладнево по средбата со претседателот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека имале конструктивни разговори, потенцирајќи дека секогаш добива ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска го прими специјалниот претставник на ОН во разговорите за уставното име на нашата земја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Медијаторот на Обединетите нации во спорот за името, Метју Нимиц, по средбата со Али Ахмети рече дека секогаш добивал добри совети од лидерот на ДУИ. Нимиц го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По разговорите во Скопје, медијаторот Метју Нимиц телефонски или на средба во Солун, ќе го извести грчкиот преговарач Василакис за средбите со македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Именувањето на народот и јазикот не може да бидат предмет на преговори, а ако Грција ги постави како услов, договор нема да има - министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Не наидов на ништо кај грчката страна што го негира идентитетот на народот тука и верувам дека решението кое што е можно е во согласност со заштитата и дури и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц на 29 јануари во Скопје да ја потврди промената на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: