Пред доаѓањето на Нимиц: Координација за името во Скопје и во Атина


12 копии
3 копии

Мислам дека прашањето за идентитетот е многу важна тема за вашиот северниот сосед, а преговорите се водат за името на државата, вели медијаторот Метју Нимиц, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преговорите меѓу Атина и Скопје  напредуваат  вели   специјалниот претставник на ОН Метју Нимиц. По разговорите во Грција и  Македонија, Метју Нимиц  во ...
| | веќе видена | слични

„Сите нации имаат своја перцепција за нивниот идентитет и за некој е тешко е да го прифати тоа… Проблемите што се преговараат (со Скопје) имаат врска со името, ...
| | веќе видена | слични

Најавите дека во временска рамка од 6 месеци ќе биде окончан спорот за името се премногу оптимистички за двете преговарачки страни, коментираат познавачите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 265 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 102 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред доаѓањето на Нимиц: Координација за името во Скопје и во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: