Државниот врв утре ќе ја разгледува рамката од Нимиц


3 копии

Мислам дека прашањето за идентитетот е многу важна тема за вашиот северниот сосед, а преговорите се водат за името на државата, вели медијаторот Метју Нимиц, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преговорите меѓу Атина и Скопје  напредуваат  вели   специјалниот претставник на ОН Метју Нимиц. По разговорите во Грција и  Македонија, Метју Нимиц  во ...
| | веќе видена | слични

„Сите нации имаат своја перцепција за нивниот идентитет и за некој е тешко е да го прифати тоа… Проблемите што се преговараат (со Скопје) имаат врска со името, ...
| | веќе видена | слични

Најавите дека во временска рамка од 6 месеци ќе биде окончан спорот за името се премногу оптимистички за двете преговарачки страни, коментираат познавачите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 265 | | | веќе видена

По бегството на поранешниот премиер Никола Груевски само со лична карта, власта ќе бара начин на обвинетите, освен пасошот да им биде одземен и овој документ, ...
сите 229 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот врв утре ќе ја разгледува рамката од Нимиц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: