Ќе слета ли Коѕијас на „Меѓународниот аеродром Скопје“


2 копии

Преговарачкиот процес не требало да се води преку јавна дебата туку само во рамките на преговарачките тимови. Не е време да се кажуваат детали за преговорите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По средбата во Виена, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и неговиот грчки колега Никос Коѕијас би можеле повторно да се сретнат во Софија, ...
| | веќе видена | слични

Македонија има силна поддршка од САД и ЕУ во евроинтегративниот процес – проценува потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски по средбите кои ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постои придвижување и не гледам друга алтернатива во однос на решавањето на прашањето за името. Клучно за успехот на овој процес е дебатата да не се одвива ...
| | веќе видена | слични
2 копии

  Тој препорача дека ова се однесува и за, како што вели, пријателите од грчката страна и за нашите претставници. - На ниту еден начин нема да му помогне на ...
| | веќе видена | слични

Ќе ги помрднат ли од мртва точка ставовите од маратонските разговори за името во Софија, кои почнаа на почетокот на оваа недела меѓу шефовите на дипломатиите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Ниеден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена на ...
сите 94 | | | веќе видена

Заев  ќе учествува на трибина во Гевгелија,  а синоќа од Радовиш порача дека преку референдумот можеме конечно да обезбедиме подобра иднина за младите. ...
сите 20 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе слета ли Коѕијас на „Меѓународниот аеродром Скопје“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: