Николовски: Преземаме мерки за заштита на пчелите и развој на пчеларството


Популарниот ланец за брза храна, Мекдоналдс, има многу клиенти ширум светот и секој ден угостува милиони луѓе. Неодамна е отворен и најмалиот ресторан на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпански брачен пар две години немал мирен сон и не можеле како луѓе да се наспијат поради постојаните гласни звуци кои доаѓале од ѕидовите од нивниот дом.По ...
| | веќе видена | слични

По две години без сон , решиле да го урнат ѕидот во спалната и таму нашле огромно гнездо со пчели .Имало над 80 000 пчели , што живееле во ѕидот на нивната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првата држава која ги забранува сите пет пестициди кои се смета дека се виновни за уништување на пчелите е Франција. Со тоа таа станува пример во глобалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција планира да ги забрани сите пестицидите кои се смета дека ги убиваат пчелите на Земјата. Станува збор за пет пестициди кои предизвикуваат колапс на ...
| | веќе видена | слични

Брачен пар со ноќи не можел да спие поради необичниот збук во нивната спална соба. Тој звук две години ги излудувал. Парот слушал необично зуење во ѕидовите на ...
| | веќе видена | слични

Во последните неколку месеци регионот но и светот зборува гласно за угинувањето на пчелите. Пчеларите во земјава, регионов и светот се загрижени за ситуацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Преземаме мерки за заштита на пчелите и развој на пчеларството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: