Неталентирана, ама пее

Хрватската водителка Николина Пишек, која од неодамна почна да пее, признава дека нема пејачки талент и дека била избркана од хор. И покрај тоа што хрватската водителка Николина Пишек неодамна сними дует со српскиот пејач Саша Ковачевиќ со наслов „Идемо код мене“, признава дека не поседува пејачки талент и дека како мала била избркана од хор. - Пеев во еден хор каде што поради недисциплина ме исфрлија - изјавила Пишек во интервју за емисијата „Ексклузив“. Таа потенцираше и дека не и годат бројните пофалби по објавувањето на песната, особено на оние од нејзината мајка. - Мајките не се веродостојни кога станува збор за ова прашање, бидејќи нивните деца секогаш се најдобри, најдраги и најубаво пеат - коментира Николина. Иако се уште не се знае дали по дуетот ќе заплива во пејачките води, таа потенцира дека е подготвена за учење.
| | веќе видена | слични

Популарната хрватска водителка Николина Пишеќ последниве денови ги поминала во Белград, каде што со Саша Ковачевиќ го снимала спотот за дуетската нумера Идемо до мене". Освен Николина и Саша во спотот учествувале и уште четириесет статисти, а истиот се снимал цел ден и цела вечер низ белградските улици. Кога ги прашав колку долго ќе трае снимањето, ми рекоа дека ќе биде кратко. Но јас сум навикната на многу полошо, така да воопшто не ми беше напорно", изјавила Пишек. Она што овој дует го разликува од сите останати на Ковачевиќ, е моментот дека Николина во него изговара само три збора. Таа, наводно, поради недостатокот на самодоверба не сакала да запее како што треба, туку сакала сето ова да биде чиста зафрканција. Не знам да пеам или, пак, немам храброст, така што музичката кариера ми паѓа во вода. Но, ваквиот вид соработка ми е сосема во ред", признала Пишек и додала дека сето ова не би се случувало доколку ја немала поддршката од дечко и Матија, кој постојано бил со неа за време на снимањето. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 131 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 262 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 314 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неталентирана, ама пее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: