Средба на министерот за надворешни работи Никола Димитров со високи претставници од Фондацијата Конрад Аденауер

2 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров оствари средба со делегација на високи претставници од Фондацијата Конрад Аденауер, ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар во Министерството за одбрана, Драган Николиќ денеска се обрати на Регионалната школа за безбедност насловена „Идентитет, миграција и новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Охрид денеска ќе биде отворена Регионална летна школа за безбедност на тема „Идентитет, миграција и новата безбедносна агенда на Европската унија“, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Елисејскиот договор го овозможи развивањето на пријателството меѓу Французите и Германците и останува политичката, правната и симболичната основа за примерна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интеграцијата на Западен Балкан во Заедничката надворешна и безбедносна политика (ЗНБП) на Европската унија и учеството на Македонија во таа област, биле во ...
| | веќе видена | слични

Биле во фокусот на дискусиите на денешната средба на министерот за надворешни работи Никола Димитров со делегација на претставници на Фондацијата „Конрад ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 241 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 729 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 138 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на министерот за надворешни работи Никола Димитров со високи претставници од Фондацијата Конрад Аденауер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: