Избори за градоначалник: Милошевски најави повеќе проекти за Охрид

4 копии

Митре Милошевски, кандидатот за градоначалник на Охрид на ВМРО-ДПМНЕ денешната прес-конференција ја искористи за презентација на дел од инфраструктурните ...
| | веќе видена | слични

Приспособување на целата постоечка урбана и рурална инфраструктура да биде во функција на потребите на граѓаните е целта на кандидатот за Градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Охридското езеро е навистина неисцрпен басен на чиста питка вода, но тоа не значи дека треба да го празниме само езерото. Напротив, во езерото треба да гледаме ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Нашата цел е да ја приспособиме целата постоечка урбана и рурална инфраструктура да биде во функција на потребите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Улицата „11 Октовмри“ на влезот од Куманово, од понеделник делумно ќе биде затворена за сообраќај, поради поставување на атмосферска канализација, најавија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Кисела Вода работејќи во насока на подобрување на условите за живот на своите жители во соработка со ЈП „Водовод и канализација“ започна со ...
| | веќе видена | слични

За пософистициран лик на општината со формирање пријатни катчиња за одмор и релаксација на граѓаните и туристите, планирањето и уредувањето на просторот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избори за градоначалник: Милошевски најави повеќе проекти за Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: