Груевски за судските процеси: Се чини како одлуката да е веќе донесена


7 копии

Според начинот како се водат судењата се чини како однапред да е донесена одлуката. Нека не не малтретираат и нека ја прочитаат одлуката, изјави денеска пред ...
| | веќе видена | слични

Чувството што го имаме на ова судење е по онаа народната приказна „Кадија те тужи, кадија те суди“. Всушност вистинските зборови се СДСМ те тужи, СДСМ те судии ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во кривичниот суд по две одложувања почна главната расправа за набавката на екстралуксузниот „мерцедес“. Во воедниот збор на обвинителството, беше ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Судијката Добрила Кацарска, која му суди на експретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за случајот „Тенк“, го опомена дека го навредува судот. Откако ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Очигледно се сака во оваа држава со политичките противници да се справуваат на еден ваков недемократски начин, преку судовите, преку притисок кон пратеници, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Груевски ѝ кажал на министерката Јанкулоска, а оваа на нејзиниот помошник Поповски дека полицијата треба да набави блиндиран „мерцедес" кој потоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Судот кон обвинителството се однесува како мајка, а кон нас како маќеа. Всушност можам да констатирам дека со едно вакво неприродно целосно менување на судиите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски за судските процеси: Се чини како одлуката да е веќе донесена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: