Никој не верува дека економијата може да пркне: По Светска банка, ММФ, ЕБРД, НБРМ и ЕК со катастрофални проекции за растот на БДП


2 копии

Продолжуваат катастрофалните проекции за растот на македонската економија од страна на меѓународни институции. По Светска банка, ЕБРД и ММФ со лоши прогнози за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонија годинава ќе забележи економски раст од 2,1 отсто, прогнозира Европската комисија во есенскиот извештај за економиите на земјите членки на ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија ја намали стапката на раст за македонската економија. Откако голем дел од реномираните финансиски инстируции какко ММФ и Светска банка ...
| | веќе видена | слични

Во есенскиот економски извештај на Европската Комисија пишува дека економското закрепнување на државата главно ќе зависи од инвестициските активности на ...
| | веќе видена | слични

ЕК за наредната година предвидува македонската економија да порасне за 2,8 отсто, а во 2020 година за 3,1 процент. Во делот за Македонија се наведува дека ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија во есенскиот извештај за Македонија што го објави вчера констатира дека „минималниот“ но сепак значаен економски раст на земјата оваа ...
| | веќе видена | слични

Проценките за растот во економијата се намалија и натаму се под влијание на политичката ситуација во земјата, велат економистите. За сето тоа време капиталните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тим независни економски советници во германската Влада ја намали прогнозата за раст на БДП за оваа година, наведувајќи ги како причина, меѓу останатото, и ...
| | веќе видена | слични

Советот на Народната банка на Република Македонија денес одржа редовна седница на која беше разгледан и усвоен најновиот Квартален извештај и макроекономските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не верува дека економијата може да пркне: По Светска банка, ММФ, ЕБРД, НБРМ и ЕК со катастрофални проекции за растот на БДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: