Никој не го повтори ова ремек дело на Ван Бастен


Марсело веќе со години наназад важи за дефанзивецот кој има убедливо најдобри технички способности, а дека крвта не е вода се почесто ни докажува и неговиот ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред точно 31 година селекцијата на Холандија стана европски шампион и тоа откако во финалето го победи тогашниот Советски сојуз со 2-0. Токму ...
| | веќе видена | слични

Холандската фудбалска легенда Марко Ван Бастен на денешен го постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот. Пред 31 година Ван Бастен постигна ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 196 | | | веќе видена

Докторот Виктор Исијановски директорот на од Здравствениот дом Скопје и член на комисијата за заразни болести во отвореното студио на 24 анализа потенцираше ...
сите 490 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во гостувањето во вестите на телевизија Сител кажа дека согласно Законот за угостителска дејност нема одредба ...
сите 265 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 219 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не го повтори ова ремек дело на Ван Бастен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: