Сладок голман каков што до сега не сте виделе


Познато е дека „Најк“ создава врвни патики, но веруваме, никогаш не сте виделе еден ваков пар. Овие „Ер Џордан 1″ од светски познатата спортска компанија се дизајнирани од уметникот Даниел Џејкоб. Скулпторот и претходно дизајнирал блескави патики, но како одговор на барањата на неговите Инстаграм следбеници, овој пар патики е прв од неговите креации што е замислен да имаат функција на чевли. „Мојата работа долго време беше само скулптура, но минатата година добив стотици барања да направам „Ер Џордан“ патики кои ќе бидат како скулптури. Толку многу побарувачка за нив, па не можев да одолеам. Решив да ги дизајнирам во омилената боја – златната “, објаснува Џејкоб. Секако, овие патики се добиваат по нарачка, а содржат дури 15.000 Сваровски кристалчиња, додека за да се изработи чифт потребни се три недели. Чинат 6.500 долари. MакMода
| | веќе видена | слични

Оваа бајковите ледена куќа е напуштена зграда во рускиот град Екатеринбург. Поради силните мразови зградата сега изгледа како дворец на Снежната кралица. Мебелот и ѕидовите се покриени со иње. Оваа убава зимска инсталација се појави откако во зградата пукна цевка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога светски познатата водителка Елен Деџенерис објавила дека го продава својот стан во Лос Анџелес, многумина биле воодушевени, бидејќи тоа значело дека конечно ќе објави фотограии од нејзиниот дом.Таа за овој стан дала вртоглави 5,85 милиони долари, а кога ќе ги видите фотографиите ќе ви стане јасно зошто.Погледнете:
| | веќе видена | слични

Останато

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 378 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сладок голман каков што до сега не сте виделе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: