Никогаш не смеете да ги чешате очи кога ќе почувствувате јадеж, иако ви се чини како логично решение – еве и зошто

2 копии

Многу работи кои во еден момент нѝ се чинат исправни, подоцна можат да доведат до сериозни последици, а простото триење на очите кога ќе почувствувате јадеж е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лекар и медицинска сестра од Здравствениот Дом Ростуше, еднаш неделно во периодот од 9 до 14 часот на жителите ќе им ја пружат потребната здравствена заштита и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никогаш не смеете да ги чешате очи кога ќе почувствувате јадеж, иако ви се чини како логично решение – еве и зошто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: