Никна бетонската конструкција на споменикот „Мајка Тереза“

За три месеци треба да е готов споменикот на Мајка Тереза на плоштадот „Македонија“. Тој рок треба да го испочитува изведувачот „Бетон“ од Скопје, кој го гради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Српскиот претседател Александар Вучиќ во вечерашното гостување во Дневникот на РТС, изјави дека српскиот разузнавач Горан Живаљевиќ на 27 април годинава за ...
сите 386 | | | веќе видена

Барселона пред неколку дена беше погодена од терористички напад во кој загинаа 14 лица, а повеќе од 100 беа повредени. Еден од многуте кои им помогнаа на оние ...
сите 136 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никна бетонската конструкција на споменикот „Мајка Тереза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: