Утревечер Стринг Форсис и Стик Мен на иста сцена во Станица 26


3 копии

Кумановскиот бенд „Морфеј“, скопските „Блек енд вајс соушл клаб“ и „Никеја“ ќе настапат на втората ревијална вечер на „Рок-фест“, која ќе се одржи на 29 април ...
| | веќе видена | слични

Култниот словенечки бенд „Лајбах“, кој речиси 40 години ја изненадува светската јавност со својата контроверзна музико-филозофска тематика, завчеравечер ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 160 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 144 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утревечер Стринг Форсис и Стик Мен на иста сцена во Станица 26

Од:
До кого (е-маил):
Порака: