„Зелената нафта“ влегува во владина процедура


5 копии
2 копии

Земјоделците здружени во задруги се двојно оданочени, што задругарството во земјава го прави неатрактивно и тоа со години не успева да заживее. Затоа бараат да ...
| | веќе видена | слични

Контрадикторноста на законите во земјава го кочи развојот на задругарството. Земјоделците одбиваат да се зачленат бидејќи како индивидуални производители се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од денеска започнува имплементацијата на проектот „Поддршка за развој на земјоделски задруги во Македонија“, финансиран од Инструментот за претпристапната ...
| | веќе видена | слични

Зголемување на пазарната конкурентност и на соработката меѓу земјоделците во Македонија, преку создавање поволни услови за развој на постојните и создавање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– На денешната седница на Влада, поминаа измените на Законот за земјоделство и рурален развој со кои што се создава и законска можност за мерката за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Драматична станува ситуацијата на границата меѓу Венецуела и Колумбија. Како што објави Би-би-си, повикувајќи се на локални медиуми, едно лице загинало, а 14 ...
сите 143 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Зелената нафта“ влегува во владина процедура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: