Незапаметена трагедија во Србија: 12-годишно дете се самоуби, а покрај него имало писмо за родителите

2 копии

Незапаметена трагедија во Србија, момче се уби со пиштолот на татка си, а до себе остави писмо за збогум. 12-годишниот Н.М. извршил вчера самоубиство, пукајќи си во уста со пиштолот на татко му, а покрај безживотното тело во крв е најдено и писмо за родителите. Лекарите не можеле ништо да направат. Српските медиуми пишуваат дека детето било шесто одделение, а пиштолот го земало од заклучена фиока каде бил. Семејството има уште едно дете, помлада сестра. Соседите велат семејството е добро и културно и ништо не укажувало дека ќе се случи ваков трагичен настан. Ubio se dvanestogodišnji dečak, roditeljima ostavio oproštajno pismo https://t.co/9rI2p5VGAK pic.twitter.com/TZcXq31B6W — juGmedia (@Jugmedia) February 11, 2019
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Марковиќ кој во понеделникот вечер се самоуби пукајќи си во глава со пиштол на таткому кој го украл обивајќи ја фиоката каде таткото заклучен го чувал, вчера беше погребан во селото Негосавље, а на последното испраќање во вечниот дом присуствувале сите жители на селото. -Не паметиме дека вакво нешто досега се има случено. Цело село е завиено во црно, рекол пред медиумите претседателот на месната заедница ,,Медвеџа,, и истакнал дека родителите на момчето се во многу тешка состојба. -Мајката е во 7-ми месец бремена, лекарите се цела ноќ со неа и ја чуваат за да не го изгуби бебето. Полицијата дежура и пред нивната куќа, се стравува дека и таткото може да посегне по својот живот.Ужасно е каква трегедија го погоди ова семејство- рекол Филиповиќ. Потсетуваме дека малиот Никола од Србија се самоубил поради критики кои ги трпел од родителите поради лоши оценки, а тоа го напишал во писмо кое било пронајдено покрај неговото тело. Во моментот на самоубиството тој бил сам дома, а го искршил орманот каде што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

12-годишното момче Н. М. кое се самоуби во Србија, пукајќи си во глава со пиштокот од татко му, оставило проштално писмо во кое ја објаснило причината за својата фатална одлука, пишува Телеграф.рс. Детето било само дома, мајка му била кај соседите, а татко му бил во шумата по дрва. Тоа напишало дека не можело да ги издржи повеќе критиките за своите лоши оценки и се надева дека другото дете ќе биде подобро од него. -Тие се многу добро семејство. Сите сме изненадени од ова што се случи. Детето беше многу добро и паметно. Па, како може да се убие за лоши оценки, искоментирал еден соседите. Мајката на детето била бремена во 7 месец. Локалните жители го молеле попот да одржи панихида. -Што знае дете на толку години? Тоа е невино суштество. Ќе направиме се за тоа да биде погребано според редот, изјавил еден сосед кој се вклучил во организацијата на погребот. Тој нагласил дека секој родител треба да внимава на своето дете и критиките кои му ги упатува, а посебно да не се оставаат сами.
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера, 12-годишно дете од едно село во јужна Србија извршило самоубиство, пукајќи си во уста со пиштолот на својот татко. Покрај неговото безживотно тело е пронајдено и проштално писмо упатено до родителите, како и 15 евра. Низ што точно проаѓало детето веројатно никогаш нема да биде јасно, но во прошталното писмо тоа напишало многу потресни зборови: “Не можам повеќе да ги поднесам критиките поради лошите оценки. Сега повеќе нема да имате кого да критикувате…”, напишал 12-годишното момче. Како што дознава српскиот “Блиц”, во писмото навел и дека детето кое неговата мајка наскоро ќе го роди “ќе биде подобро од него”. “Се надевам дека тој ќе ве усреќи и дека ќе биде подобар од мене. Немам што да ви оставам освен мојата заштеда од 15 евра”, напишал шестоодделенецот во писмото кое го потресе регионот. Пиштолот го украл од својот татко Според српските медиуми, детето си пукало во уста со пиштолот на својот татко. Оружјето било заклучено во фиока, но тој ја обил и успеал да го украде. Неговата мајка која е ...
| | веќе видена | слични

Дванаесетгодишно момче од едно село на југот на Србија изврши самоубиство со пиштолот на татка си. Покрај неговото безживотно тело е пронајдено писмо кое тој го упатил на родителите како и 15 евра. Момчето напишало дека на овој ужасен чекор се решил откако веќе не можел да ги поднесе критиките поради лошите оценки. Што точно се случувало во главата и во психата на момчето веројатно никогаш нема да биде сосема јасно. Но, во писмото, како што пишуваат медиумите во Србија, напишал многу потресни зборови. Не можам веќе да поднесам да ме критикуваат поради лошите оценки. Сега веќе нема да има кого да критикувате. Во писмото, наводно пишувало дека тој се надева дека детето што наскоро неговата мајка ќе го роди, ќе биде подобро од него. Немам ништо да ви оставам, освен оваа заштеда од 15 евра. Според неофицијални информации, момчето се убило со пиштолот на својот татко. Оружјето било заклучено во една фиока, а момчето успеало да ја отвори и да го земе пиштолот. Мајката, која е бремена, за време на трагедијата била ...
| | веќе видена | слични

Дванаесетгодишник со пиштолот на неговиот татко си пукал во уста бидејќи на полугодието имал слаби оценки во училиште, пренесува „ Курир.рс “. Покрај неговото тело било пронајдено писмо во кое тој напишал зошто одлучил да си го одземе животот. – Никола беше шесто одделение и наводно попуштил со оценките во училиште. На полугодието имал слаби оценки, па родителите го критикувале поради тоа. Се чини дека него тоа многу го погодило. Тоа и го напишал во писмото кое им го остави на родителите – вели извор за медиумот. Како што пренесува „Курир.рс“, починатиот напишал: „Не можам веќе да ги поднесам критиките поради лошите оценки. Сега веќе ќе нема кого да критикувате. Се надевам дека детето кое мама ќе го роди ќе биде подобро од мене, се надевам дека тоа ќе ве усреќи. Немам ништо повеќе што би можел да ви оставам, освен заштедените 15 евра“. Тој живеел со родителите и неговата помала сестра. Мајката била во седмиот месец од бременоста. Психотерапевтот Зоран Миливојевиќ смета дека децата навистина сериозно го ...
| | веќе видена | слични

Дванаесетгодишниот Никола Марковиќ, ученик на шесто одделение, во себеси пукаше со пиштолот на неговиот татко, затоа што на полугодие имал послаб успех на училиште. Никола Марковиќ од селото Негосавље кај Медвеџе извршил самоубиство во понеделник во семејната куќа, откако со пиштолот на својот татко пукал во својата уста. Телото на детето го нашле домашните во 18. часот, а покрај телото е најдено и проштално писмо, во кое Никола наводно навел причина поради која одлучил да си го одземе животот. Како што информира Курир.рс во писмото било напишано: „Не можам веќе да поднесам критики поради лошите оцени. Сега веќе нема да има кој да критикувате. Се надевам дека детето кое мама ќе го роди ќе биде подобро од мене, се надевам дека тоа ќе ве усреќи. Немам ништо да ви оставам освен заштедата од 15 евра“, напишал Никола. Детето живеело со родителите, мајката која е во седмиот месец од бременоста, таткото и помала сестра. Според информациите на српските медиуми, момчето во неделата ја отворил насила фиоката во која ...
| | веќе видена | слични

12- годишното момче Никола Марковиќ кое се самоуби во Србија, пукајќи си во глава поради лоши оценки и критики од родителите, го пронашле членови од семејството околу 18 часот вчера. Момчето живеело со родителите, а неговата мајка била 7 месеци бремена. Според српските медиуми покрај телото на детето е најдено и проштално писмо во кое вели дека не можел повеќе да ги издржи критиките и дека се надева дека другото бебе ќе биде подобро од него.
| | веќе видена | слични

12- годишно момче од јуот на Србија, вчера изврши самоубиство, пукајќи си во уста со пиштолот на неговиот татко.н До неговото тело е пронајдено проштално писмо и 15 евра. Низ што точно проаѓало детето веројатно никогаш нема да биде јасно, но во прошталното писмо тоа напишало многу потресни зборови: “Не можам повеќе да ги поднесам критиките поради лошите оценки. Сега повеќе нема да имате кого да критикувате...”, напишал 12-годишното момче. Како што дознава српскиот “Блиц”, во писмото навел и дека детето кое неговата мајка наскоро ќе го роди “ќе биде подобро од него”. “Се надевам дека тој ќе ве усреќи и дека ќе биде подобар од мене. Немам што да ви оставам освен мојата заштеда од 15 евра”, напишал шестоодделенецот во писмото кое го потресе регионот. Пиштолот го украл од својот татко Според српските медиуми, детето си пукало во уста со пиштолот на својот татко. Оружјето било заклучено во фиока, но тој ја обил и успеал да го украде. Неговата мајка која е трудна, за време на трагедијата била во соседството, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 191 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Незапаметена трагедија во Србија: 12-годишно дете се самоуби, а покрај него имало писмо за родителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: