Незаконски ловеле риба во Дебар, полицијата им ги заплени чамецот и мрежата

4 копии

Полицијата во Дебар поднесе кривична пријава против жители на селото Долгаш, општина Центар Жупа, поради „незаконски риболов“. Пријавените го сториле делото во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ПС Дебар поднесе кривична пријава против С.И. (31) и И.О. (26), двајцата од селото Долгаш, општина Центар Жупа поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против четворица 16-годишници од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 293 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Незаконски ловеле риба во Дебар, полицијата им ги заплени чамецот и мрежата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: