Рекордни количества снег во неколку земји


2 копии

Вонредни состојби, природни катастрофи и највисок степен на опасност од лавини се прогласени во Австрија, Германија и Чешка. Рекордните количини снег кои ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 16 лица загинаа во невремето ширум Европа во последните неколку дена, а најмногу жртви однесоа лавините на Алпите. Рекордните количини на снег и ...
| | веќе видена | слични

Рекордни количини снег што паднаа вчера и понатаму го загрозуваат секојдневието во делови од Австрија, Германија и Чешка и метеоролози за крајот на неделата ...
| | веќе видена | слични

Рекордни колечства снег во четвртокот ноќта и натаму го пореметуваат нормалното секојдневно функционирање во големи делови од Австрија, Германија и Чешка, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници луѓе во Австрија и Германија се без струја или заробени во домовите пред снежната прекривка која расте од час во час. Се предвидува дека снежните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на загината во Австрија се повеќе расте, а повеќе од 40 места се отсечени и затрупани си снег. Тие се означени како кризнни зони а 1200 војници кружат и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на данското кралско семејство рече дека одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја одложи посетата на Данска е изненадувачка.Според ...
сите 137 | | | веќе видена

Каменот на сопнување во текот на преговорите за Законот за јавно обвинителство не е Катица Јанева туку барањето за затворање на постапките кои се почнати од ...
сите 366 | | | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо кажа нешто што сигурно нема да им се допадне на голманите ширум светот, посебно на оние врвните. Според ...
сите 45 | | | веќе видена

Еден Скопјанец тешко ја поднел одбраната на Руи Патрисио бидејќи таа го чинела 11.000 евра. Пол Погба по четврти пат промашил пенал во Премиер лигата од ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордни количества снег во неколку земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: