Невремето се сели на југ: Метеоролозите соопштија какво ќе биде времето на познатите грчки летувалишта


Силно невреме во Грција однесе најмалку седум жртви, а метеоролозите најавуваат нови дождови попратени со грмотевици, но овојпат во јужните делови на Грција. ...
| | веќе видена | слични

За време на силниот ураган кој ја погоди Грција повредени се над 100 лица, а загинаа 7 о кои две се деца. Русинка се наоѓа на вториот крак Ситонија нво селото ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ја Ппогоди Хрватска па направи и големи штети во Задар. Силен ветаер од 100 километри на час корнел и дрва, што предизвикало и проблеми во ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 404 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невремето се сели на југ: Метеоролозите соопштија какво ќе биде времето на познатите грчки летувалишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: