Штети од градобијни зрна кај лозјата на патот кон Тиквешко Езеро

4 копии

Невиден пycтош остави зад себе вчерашното, досега незaпaмтeно невpeме во атарот на пелагониското село Канатларци. Градот, поројниот дожд и силниот ветар за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Невремето што вчера зафати повеќе населени места од Прилепско зад себе остави катастрофални последици, информираат од Општина Прилеп. Штети на земјоделските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силното невреме проследено со дожд, силен ветер и град што вчера го зафати Прилепско, во атарите на селата Канатларци и Ерековци уништи род со тутун, жито, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Со методата на засејување на градоносните облаци со помош на авиони, од темните облаци наместо град ќе врне дожд. На вчерашната седница владата ги усвоила ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штипското Инфективно одделение од попладнево и официјално се прошири на Одделот за неврологија, кое се наоѓаше во истата зграда. Директорот на Клиничка ...
сите 592 | | | веќе видена

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 191 | | | веќе видена

Два нови раговори се објавени на каналот „Обнова на режимот“. Разговорите се именувани како „Јанушев ќе ги убијам“ и „Партиски списоци на ДПМНЕ за Телеком“. Во ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Петровец каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од, како што рече, целосно ...
сите 363 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 85 | | | веќе видена

Од снимките на објавени разговори последниве недели во кои зборува претседателот на СДСМ Зоран Заев може да се види еден, досега за јавноста непознат, карактер ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штети од градобијни зрна кај лозјата на патот кон Тиквешко Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: