Македонија во жолта фаза: Денес пеколни температури до 40 степени


Краткотрајно невреме го погоди Скопје попладнево, а дождливото време се шири и во останатиот дел на земјава. Од УХМР издадоа метео предупредување во кое се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Температурите за престојниот период на Халкидите се поволни, односно ќе преовладува сончево и топло време, воглавно без врнежи од дожд. Летото е во полн ек, а ...
| | веќе видена | слични
23 копии
4 копии
4 копии
7 копии
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот ...
сите 482 | | | веќе видена

Со силно полициско обезбедување, пред малку од нејзиниот дом во скопската населба Козле, безе однесена специјалната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева. ...
сите 944 | | | веќе видена

Апелираме до надлежните правни институции да ги истражат сите случаи во кој се инволвирани функсионери на ДУИ,почнувајќи од случајот ,,Маџар телеком” ,,Титаник ...
сите 125 | | | веќе видена

Кога пред неколку дена американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе и понуди на Данска да им го продаде Гренланд на САД, во јавноста се мислеше дека ...
сите 144 | | | веќе видена

Градењето независен правосуден систем ги покажува вистинските резултати. Правната држава функционира, неселективно за сите, изјави портпаролот на СДСМ, ...
сите 120 | | | веќе видена

Неколку извори од Шпанија пренесуваат дека талентираниот Такефуса Кубо од Реал Мадрид ќе биде испратен на позајмица во редовите на Мајорка. Шпанија Александар ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија во жолта фаза: Денес пеколни температури до 40 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: