Македонката Мади Крстевски ја освојува Австралија на „The Voice“ (ВИДЕО)


Ретко видена фудбалска мајсторија постигната на меч во Австралија, популарниот „скорпион-кик“ по Жиру и Мхитарјан, доби нов творец. Останато Рајан Мекгри ...
| | веќе видена | слични

Овој погодок може да се најде во најтесниот круг на кандидати за наградата „Ференц Пушкаш“ која се доделува за гол на годината… Соиграчот на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Голот во Австралија за кој сите зборуваат е дело на тинејџерот на Њукасл џетс, Рајли Мекгри, и искрено, барем ние не сме виделе ваков гол. Инстинктивната ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски репрезентативец, Даниел Георгиевски учествуваше во акцијата која му претходеше на најубавиот гол кој некогаш е постигнат на терените во ...
| | веќе видена | слични

СПЕКТАКУЛАРНО! Кандидат за гол на годината, апсолутно без претерување! Кога ФИФА ќе ги одредува конкурентите за наградата „Пушкаш“ веројатно на списокот од ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на фудбалскиот клуб Престон Македонија од Мелбурн ја прославуваат победата над Клифтон Хил. Лавовите од Пристон славеле со 5-0 над противничкиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 201 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на претстојниот состанок на процесот „Жан Моне“, дознава „Независен весник“. Висок партиски функционер брифира дека за својата ...
сите 247 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонката Мади Крстевски ја освојува Австралија на „The Voice“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: