Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата


2 копии

Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда и четврток сончево и потопло време и ...
| | веќе видена | слични

Во претпладневните часови во Македонија времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат, а во северозападните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
15 копии
15 копии
2 копии
повеќе

Останато

Откако владата започна со отворен прогон на странските инвеститори, дел од нив планираат да ја напуштат Македонија и својот капитал да го пренасочат во друга ...
сите 137 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека уапсила 18-годишно момче, под сомнеж дека е поврзано со вчерашниот бомбашки напад во лондонското метро, при што беа повредени ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: