[Фотогалерија] По патот на гасоводната траса низ Водно

2 копии

Граѓанските здруженија и невладини организации реагираат на владината одлука трасата за магистралниот Гасовод да се гради на Водно. Од здружението Еко Свест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанските активисти остануваат на ставот дека се против изградба на гасоводот низ парк-шумата Водно. Тие порачуваат дека не можат со чиста совест да се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ останува на ставот дека е против какви било градежни активности во „Парк шумата Водно“ и по вчерашната средба со ...
| | веќе видена | слични

Граѓанските иницијативи и здруженија сплотени во движењето „Го сакам Водно“, пред најавената денешна средба во Влада со вицепремиерот Кочо Анѓушев, излегоа со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонски енергетски ресурси предложи нова траса за гасоводот преку Водно со која максимално ќе се заштити зелениот појас, а во краток рок да можат да почнат ...
| | веќе видена | слични

Направен е нов проект за трасата на гасоводот со кој за 70 отсто е намалено оштетувањето на зеленило од првично предвиденото, рече вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев, и директорот на Македонските енергетски ресурси, Бајрам Реџепи, заедно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 297 | | | веќе видена

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 122 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Фотогалерија] По патот на гасоводната траса низ Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: