Силувал млади фудбалери - тренерот педофил осуден на 31. година затвор


3 копии

Поранешниот фудбалски тренер Бери Бенел е осуден на 31 година затвор за сексуално злоставување момчиња. Поранешниот фудбалски тренер Бери Бенел е осуден на 31 година затвор за сексуално злоставување момчиња.Судијата при изрекување на казната , го нарекол Бенел за ,,олицетворение на ѓаволот “ . Тој е осуден за сексуален напад а 12 момчиња на возраст од 12 до 15 години . Злосторството го правел како тренер од 1979 до 1991 година и ги уценувал децата со нивната фудбалска кариера.Бенел за слични кривични дела во Британија и во САД е веќе осуден на три затворски казни .Во времето кога било тренер , работел со подмладокот на фудбалските тимови Манчестер сити и Стоук .
| | веќе видена | слични

Финалето на англискиот Лига куп донесе убедлива победа на Манчестер Сити над Арсенал, а англиските фанови и медиуми ги пренесуваат изјавите на Гери Невил, кој бил стручен коментатор на „Скај Спортс“. Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед најпрвин го нападнал Мустафи поради начинот на кој му дозволи на Агуеро да го постигне првиот гол, нарекувајќи го „патетичен“ и „катастрофален“ во неговата реакција и подоцна во коментарите кон судијата. Откако во второто полувреме Сити комплетно доминираше, Невил распука и по другите фудбалери. – Ремзи, Џака, Озил, одите по теренот на „Вембли“, вие сте вистински срам, се откажавте. – Ова е навистина лошо, фановите на Арсенал заслужуваат повеќе, – Дури не ми се ни допаѓа нивниот фудбал повеќе. Ливерпул игра подобро, Тотенхем игра подобро, денеска Арсенал не ни излезе на теренот, – биле дел од коментарите на Невил.
| | веќе видена | слични

Трансферот на Алексис Санчезе наиде на многу позитивни вибрации меѓу навивачите на Манчестер Јунајтед, но од друга страна пак, и остави голема можност на јавноста да кокетира со иднината на другите млади играчи во тимот, особено со Маркус Рашфорд кој сега наиде на сериозна конкуренција крај левата аут линија. Суперталентираниот крилен напаѓач на Јунајтед очекувано наиде во втор план по пристигнувањето на Чилеанецот, а тоа ги натера Тјери Анри и Џејми Карагер да му испратат доста невкусен совет на англискиот репрезентативец, односно да го напушти Манчестер Јунајтед во потрага по редовно играње и голема минутажа. Ваквите тврдења на двете фудбалски легенди беа доста актуелни во јавноста, а сега на истите се огласи Гери Невил кој доста дрско им возврати на своите стручни колеги со кои често дебатира во емисиите во живо. – Како е можно Рашфорд да го напушти Јунајтед и како е можно Јунајтед да му дозволи да си замине? Тоа е невозможно. Некои луѓе велат дека треба да си замине. Тоа е голема глупост, обично ѓубре. ...
| | веќе видена | слични

Бери Бенел е осуден за злоупотреба на 12 момчиња на возраст од 12 до 15 години во периодот од 1979 до 1991 година. Некогашниот тренер ќе мора да одложеи 15 години за да потоа да биде условна казна. "За тие деца Вие бевте Бог. Но, во реалноста вие бевте вистински ѓавол. На овие момчиња им украдовте детството и нивната невиност, ги убедивте дека ќе биде загрозена нивната кариера. Вие сте зло, ова ќе остави психолошките последици врз овие момчиња“, рече судијата. Бенел слични казни има добивано во Велика Британија и САД. Како тренер ги има водено екипите на Манчестер Сити, Кру Александра и Стоук.
| | веќе видена | слични

Бери Бенел, поранешниот фудбалски тренер доби пресуда која ќе го однесе до крајот на својот живот во затвор. Тој доби казна од 31 година затвор за сексуално злоставување момчиња на 12 момчиња на возраст од 12 до 15 години. Своите дела ги правел како тренер во период од 1979 до 1991 година. Но, да биде несреќата поголема, за да добијат место во тимот, Бенел ги уценувал дечињата да молчат, ако не ќе ги избракал од тимот и ќе влијаел на нивната фудбалска кариера. Судијата кој ја изрече казната, видно вознемирен,од целата ситуација со младите фудбалерчиња, а и со помислата дека тие деца тогаш, а денес возрасни луѓе, имаат некоја последица на психичкото здравје, се обрати кон него со зборовите: – Господине, дали сте свесни дека вие за за тие мали деца бевте Господ. Но, очигледно вие сте биле вистински ѓавол. Ова е неопростиво. На овие момчиња, на овие дечиња, им украдовте се што може да се украде од нивното детство.Вие сте најголемото зло на човештвото. Како не ви е срам за ова што го направивте. Ова ќе влијае ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 524 | | | веќе видена

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 334 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силувал млади фудбалери - тренерот педофил осуден на 31. година затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: