Невидлив гол во Серија Б (видео)

Натпреварот помеѓу Варезе и Ливорно (3-1) од италијанската Серија изминатиов викенд е еден од оние како од најлоште кошмари за голманите. Поради снежната бура топката воопшто не се забележува и не е јасно зошто натпреварот не е одигран со црвена или портокалова топка. Ви оставаме самите да го забележите погодокот за Витезе, дело на Данецот Магнус Троест...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 191 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невидлив гол во Серија Б (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: