Неверојатното музичко видео на OK Go

Музичкото видео на OK Go за нивниот сингл "Needing/Getting" е направено со 1157 инструменти на речиси 4 километри долга патека во некој пустина во Калифорнија. Видеото е направено во соработка со Шевролет, по 4 месеци подготовки и 4 дневно снимање. Демиен од ОК Go не сакал друг да го вози Авеото (Соник во САД), па затоа морал да посетува часови по „каскадерско возење“. Навистина неверојатно креативно видео... Одамна не сме виделе нешто вака добро „склопено“.
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 282 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
сите 134 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 111 | | | веќе видена

Штуро и непрофесионално се води истрагата за случајот Рекет, смета опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот на оваа партија, Димче Арсовски денеска на прес ...
сите 127 | | | веќе видена

 Месеците на Илинденска бб. им се избројани, криминалите разоткриени и знаат дека сите до еден ќе одговараат за своите злодела. Најавите за тужби за новинари, ...
сите 290 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатното музичко видео на OK Go

Од:
До кого (е-маил):
Порака: