Неверојатно слабеење и трансформација за само три месеци

Британката Тес Џидинг за само три месеци го намалила конфекцискиот број за осум броја – но и понатаму продолжува да слабее. Оваа 24 годишна девојка ја нашла својата инспирација во јунакињата на ТВ-шоуто “The only way is Essex”. - Јадам само здрава храна и дома ја подготвувам. Малку се опуштам во недела, но останатите шест дена во неделата се придржувам до здравата исхрана. Сопругот и децата се многу горди на мене – вели Тес.  
| | веќе видена | слични

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 161 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатно слабеење и трансформација за само три месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: