Уште еден случај: Куче скитник искаса жена во Аеродром


Ова е уште еден доказ дека кучето е најдобар пријател на човекот. Имено, на студениот Сибир, каде температурите се често под нулата, едно куче покрај пат го ...
| | веќе видена | слични

Неверојатен настан на фудбалскиот терен го привлече вниманието на аргентинската јавност. Имено, додека се играше мечот помеѓу Дефендорес де Белграно и Јувентуд ...
| | веќе видена | слични
16 копии
5 копии
2 копии

Неверојатна случка од аргентинската трета лига, голманот направи огромен кикс, но не прими гол благодарение на едно куче кое сосема случајно одбрани. Останато ...
| | веќе видена | слични

Аргентинската трета фудбалска лига е извор на последната необична сцена од јужноамериканскиот континент. Во натпреварот помеѓу Хувентуд Унида и Дефенсореса ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

Седум лица се задржани на распит во врска со терористичкиот напад во Стразбур извршен во вторникот, соопшти денеска францускиот главен обвинител за борба ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 142 | | | веќе видена

Додека Основното јавно обвинителство најавува дека за две недели ќе ги добие првичните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а ...
сите 119 | | | веќе видена

Човекот којшто го лаже, краде и продава својот народ и својата држава нормално е да бега од јавно соочување со лидерот на опозицијата, порача портпаролот на ...
сите 215 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден случај: Куче скитник искаса жена во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: