Неверојатна колумбиска утка

Да не промашеше празен гол, овој играч ќе се прославеше како стрелец на победничкиот гол против Аргентина. Но, не само што Колумбија не ја победи Аргентина, туку и напаѓачот Дајро Морено деновиве е мета на интернет ремет. Па и како да не е кога успеа да промаши ваква колосална шанса? Пред Морено да шутне, имаше чист пенал за Колумбија бидејќи Николас Бурдисо го сруши Адријан Рамос, но главниот судија Салвиу Фагундеш се реши да почитува предност кога виде дека Морено има празен гол пред себе, што е подобро од пенал. И бодот и дојде супер на Колумбија, но ударот на Морено да завршеше во празната мрежа ќе беше врв!
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатна колумбиска утка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: