Невена Миличевиќ, модерна Пепелашка среде барокно Скопје!


Србија ја памети како бившата на Марко Јариќ, Балканот како ВИП станарката која ја истепа Синди во Големиот брат... Светот пак, како девојката од соништата на Џери О Конел во холивудската комедија Baby on Board... Токму таа соперничката на Хедер Греам од големото платно, сопственичката на деколтето по кое шизна дури и Брус Вилис, со полно име и презиме Невена Миличевиќ деновиве престојуваше во Македонија... "Тука сум само три дена и воодушевена сум од луѓето. Прв пат сум овде и многу ми се допадна Скопје." Градот можеби сеуште не го видела, но мажите ги скенирала од прва... "Многу се згодни." Додека таа го бара потенцијалниот принц со македонска адреса на живеење, нас не интересира нешто друго... "Сите ми честитаа. Не сретнав човек кој не ми честиташе." Во колкава мера Големиот брат и го промени животот... "Не ми го промени животот ни во најмала мера." Би се пријавила ли повторно? "Не." На Кошутњак категорично не, во Скопје секогаш да... Овој пат причината за посета беше нејзината новопечена другарка Анета ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невена Миличевиќ, модерна Пепелашка среде барокно Скопје!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: