Неутешната мајка со години ѕвонела на бројот на починатата ќерка: Седум дена по погребот првпат заѕвонела и го слушнала добропознатиот глас

Алисон Рандл, која пред 9 години ја загубила својата ќерка Џени (25), со години се јавувала на бројот на телефон на ќерката. Алисон и нејзиниот сопруг не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи коментирајќи ја изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе на референдумот на 30 септември, рече ...
сите 64 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 128 | | | веќе видена

По повод големиот христијански празник, Рождество на Пресвета Богородица, во познатиот манастир „Света Пречиста Кичевска“ чиј патрон е Мајката божја, со ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неутешната мајка со години ѕвонела на бројот на починатата ќерка: Седум дена по погребот првпат заѕвонела и го слушнала добропознатиот глас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: