Издрогирана Ријана ги навредила и налутила обожавателите во Шведска

Популарната пејачка при настапот на фестивалот "Peace & Love" во Шведска заборавила во која држава се наоѓа, што предизвикало бес кај обожавателите кои тврдат дека била под дејство на дрога и алкохол, јавува Daily Telegraph. На својот настап во Шведска успеала да закасни дури 45 минути, што предизвикало низа лоши критики на нејзина сметка.
| | веќе видена | слични

Иако во саботата (30 јуни) починала нејзината сакана баба Доли, Ријана, сепак, настапила на фестивалот во Шведска „Мир и љубов“. Обожавателите на „Твитер“ пишувале дека нејзиниот настап бил одвратен и срамотен, а тоа, и покрај болката, не и' било првпат со своето срамно однесување да ја соблазни публиката. Фановите тврдат дека пејачката била под влијание на дрога и алкохол, настапила речиси по еден час доцнење, не пеела во живо, едвај стоела на нозе, а наместо да ја поздрави публиката во Шведска, ги поздравила Норвежаните. Сето тоа предизвикало жестоко негодување на нејзината публика, за која смртта на бабата Доли не било доволно оправдување. „Збогум и одмори се додека не се видиме“, напишала пејачката на „Твитер“ и објавила неколку фотографии снимени во болница пред само две седмици. Но, ни тоа не ги смирило незадоволните и се' полути обожаватели. Ријана само во текот на оваа година веќе два пати била на инфузија поради исцрпеност од разузданиот живот. Затоа не зачудува нивната огорченост и негативни ...
| | веќе видена | слични

Кога било најавено дека Ријана ќе биде главниот изведувач на шведскиот Peace & Love фестивал, нејзините скандинавски обожаватели биле воодушевени. Но, среќата долго не траела… Кога пејачката се појавила на сцената во издание кое обожавателите го препознале како дејство на дрога и алкохол, набрзо мнозинството се свртело против неа. На Твитер се објавени многу коментари за пеењето и однесувањето на Ријана на сцената. “Навистина не се чувствував убаво гледајќи ја Ријана под влијание на дрога. Кој воопшто ја пуштил на сцената во вакво издание?, еден од коментарите. Некои од фановите исто така се “бунеле” за најзината состојба, но и лошиот настап. Некои напишале дека нејзината појава била “одвратна и срамна”. Но, покрај тоа што била надвор од контрола и лошо пеела, Ријана швеѓаните ги навредила со своето незнаење. Всушност, сакала да ги поздрави сите во публиката па така упатила “поздрав за норважаните”. Можеби Ријана ја збунил настапот кој во петокот го имала во Осло, па мислела дека не ни заминала од Норвешка… ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 223 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Издрогирана Ријана ги навредила и налутила обожавателите во Шведска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: