Netflix откри како требаше да изгледаат чудовиштата од „Bird Box“

Откако започна оваа година, главна тема на разговор во филмскиот свет е новиот хорор на Netflix наречен „Bird Box“. Во него, главните ликови носат превез преку очите за да не ги гледаат чудовиштата кои ги наведуваат на самоубиство, но гледачот не добива шанса една шанса да ги види тие чудовишта. Сега, откако Netflix откри како истите требало да изгледаат, можеби е и подобро што никогаш не се појавија во филмот. Главниот лик во филмот го толкува Сандра Булок, а таа вели дека наместо да биде уплашена, дизајнот на чудовиштата ја довел до смеа. Таа дури ги опиша чудовиштата како „долги, дебели бебиња“. Режисерката Сузан Биер изјави дека откако ја видела реакцијата на актерите, решила целосно да ги исфрли монструмите од филмот. „Многу брзо станува смешно. Всушност снимивме неколку сцени и подолго време планиравме да ги оставиме во филмот, но секојпат кога ќе ги погледнев се премислував“, вели Сузан Биер. Студиото SFX Atlas стои зад дизајнот на чудовиштата. Претставници на ова студио рекоа дека им е жал што ...
| | веќе видена | слични

17-годишна Американка предизвика верижен судир оти возела со превез преку очите. Таа се судрила со возило од спротивниот правец, па удрила и во трето возило. Девојката ја инспирирал Bird Box предизвикот кој владее на интернет, а кој се појави откако беше промовиран истоимениот филм со Сандра Булок во главната улога. Според овој предизвик, луѓето прават секакви работи додека очите им се врзани со превез. Полицаецот Тревис Лејман за локалните медиуми изјавил дека со девојката во возилото било и 16-годишно момче. „Ставила превез преку очите, но набргу удрила во возило кое доаѓало од спротивен правец, па удрила и во трет автомобил. Срам ми е што морам да им порачам на младите да не прават вакви работи, но очигледно морам да го направам тоа“, рекол полицаецот. Тинејџерката е обвинета за загрозување на безбедноста во сообраќајот. Текстот Тинејџерка предизвика верижен судар, возела со врзани очи е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

17-годишна девојка од Јута, САД предизвика верижен судир поради возење со превез преку очите. Инспирирана од „Bird Box“ предизвикот кој владее на интернет, тинејџерката со автомобилот се судрила со возило од спротивниот правец, по што удрила во трето возило. Полицаецот Тревис Лејман за локалните медиуми изјави дека тинејџерката била во камионет со 16-годишно момче кога одлучила да го направи предизвикот така што ставила превез на очите додека возела. „Набргу удрила во возило кое доаѓало од спротивен правец по што удрила и во трет автомобил. Срам ми е да го кажам ова, што морам да им порачам на младите да не прават вакви работи, но очигледно морам да го направам тоа“, изјави полицаецот. Тинејџерката ќе се соочи со обвиненија за загрозување на безбедноста во сообраќајот. Предизвикот е инспириран од филмот „Bird Box“ во кој главната улога ја толкува Сандра Булок. Неговата популарност инспирира предизвик во кој луѓето со врзани очи се обидуваат да извршат опасни задачи.
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 210 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 258 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Netflix откри како требаше да изгледаат чудовиштата од „Bird Box“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: