Преминот со појасот Газа повторно отворен

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Евреите и понатаму сè во опасност иако од Холокаустот поминаа повеќе децении. За време на 4 дневната посета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 237 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“.Гласањето, како што пишува ...
сите 203 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 352 | | | веќе видена

Манекенката позната по последната врска со српскиот репрезентативец Адем Љаиќ, Софија Милошевиќ, која според пишувањата на медиумите, му била љубовница на ...
сите 233 | | | веќе видена

Опозицијата категорично бара да го види конечниот и пречистен текст на македонскиот устав со се вметнатите измени, власта уверува дека нема ништо спорно и дека ...
сите 36 | | | веќе видена

СДСМ со реакција околу кандидатурата на Владимир Ѓорчев за претседател на Македонија. „Владимир Ѓорчев е првиот кандидат кој јавно обелодени дека сака да ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преминот со појасот Газа повторно отворен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: