Грција доби уште 37,5 милиони евра за имигрантите

3 копии
3 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху порача дека „благодарение на неговите напори“, Европската Унија ќе им ги скрати фондовите за невладините организации кои ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Европската комисија реагираше на говорот на претседателот Ѓорѓе Иванов вчера на Мечкин Камен, во кој тој изјави дека не го поддржува договорот со Грција за ...
| | веќе видена | слични

Брисел порача дека очекува од сите страни да бидат конструктивни, јави дописничката на МИА од Брисел. - Очекуваме од сите политички сили да играат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Дури и ако Ставрос Теодоракис, основач и лидер на партијата То Потами(Река), се воздржи од гласање за Преспанскиот договор, како што објави синоќа, грчката ...
сите 471 | | | веќе видена

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 723 | | | веќе видена

По одлуката на британскиот Парламент за отфрлање на Договорот за Брегзит, ЕУ би можела да се согласи на одлагање на истапувањето на Велика Британија од ...
сите 362 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 106 | | | веќе видена

По тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека изјавата на генералниот секретар Игор Јанушев за можноста партијата да ги бојкотира ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција доби уште 37,5 милиони евра за имигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: