Несторовски ја даде првата изјава како капитен на Палермо: Имам само една единствена цел (Видео)


Илија Несторовски во текот на вчерашниот ден го имаше своето деби со капитенската лента на Палермо, но денеска се најде во центарот на вниманието на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот фудбалер, Илија Несторовски на својот прв натпревар за Палермо со капитенската лента постигна четири погодоци и најави дека ќе биде клучниот играч ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски одлично ја започна сезоната во Палермо и на првиот пријателски натпревар постигна четири гола против аматерски ...
| | веќе видена | слични

Уште во предсезоната расположени македонските фудбалери во Италија…. Илија Несторовски и Александар Трајковски придонесоа со погодоци во високата победа на ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Палермо на перфектен начин ги започна подготовките за новата сезона во која ќе се обидат екпресно да се вратат во најсилното друштво на Апенините, во ...
| | веќе видена | слични

Палермо ја стартуваше својата пред-сезонска турнеја, со висока победа од 13:2 против екипата Бад кој се натпреварува во пониските дивизии. Печат на оваа победа ...
| | веќе видена | слични

Македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски имаа одличен почеток на подготвителните натпревари за Палермо.Палермо со 13-2 го победи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силен земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во близина на источниот брег на Јапонија.Земјотресот го погоди ...
сите 211 | | | веќе видена

Законот за јазиците со многу реплики и контра реплики, забелешки и процедурални обвиненија. Според опозицијата, законот е против уставен, го надминува ...
сите 131 | | | веќе видена

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во ...
сите 112 | | | веќе видена

На претстојните локални избори што ке се одржат на 15 октомври во Куманово за прв човек на градот ќе се тркаат петмина кандидати додека пак за 33–те советнички ...
сите 340 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена

Aктуелениот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов градоначалнички мандат. Трајковски досега во два мандати ја ...
сите 104 | | | веќе видена

“Местото каде што се плашите да влезете го чува богатството кое го барате” се зборовите на Џозеф Кампбела, американски историчар и писател кој извршил многу ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несторовски ја даде првата изјава како капитен на Палермо: Имам само една единствена цел (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: