Несреќниот Пепе Реина во Милан ?

Шпанскиoт гoлмaн нe јa зaпoчнa нoвaтa сeзoнa нa нaјдoбaр нaчин.Она што во му се случуваше во минатото ,што можевме да го наречеме ретка грешка , сега стана се почесто.Како директен кривец за гол против Арсенал, Реина доби низа критики од страна на Брендон Роџерс кои наовести дека Реина може многу лесно да го избуби статусот на првотимец доколку не ја поправи својата игра.
| | веќе видена | слични

Лесно може да се случи Пепе Реина наскоро да си замине од Ливерпул поради се поголемото незадоволство на шпанскиот голман од случувањата на „Енфилд роуд“. Токму искусниот чувар на мрежата бил еден од најгласните во коментарите поради недоволната активност на клубот при ангажманот нa нови засилувања, а ситуацијата дополнително се искомпликува откако Реина со низа слаби интервенции придонесе „црвените“ да примат неколку наивни погодоци. Менаџерот Брендан Роџерс најпрвин му искажуваше поддршка на својот стартен чувар на мрежата, но неговата несигурност на дербито со Арсенал придонесе и самиот стратег јавно да каже дека очекува многу повеќе од Реина и дека доколку тој не се врати во топ-форма, лесно може да се случи наскоро да се пресели на клупата за резерви. Ваквите коментари на „шефот“ дополнително го исфрустрирале Реина, кој што според извори блиски до овој голман веќе му порачал на својот агент да почне да му бара нов клуб. Шпанецот се надевал дека управата на клубот ќе го врати Рафаел Бенитез на клупата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 223 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несреќниот Пепе Реина во Милан ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: