Москва: Централната банка на Русија го чува златото дома


2 копии

Златото е дефинитивно се што сјае на новата изложба во Германската централна банка, отворена за конечно да се тргне тајниот вел од големите национални резерви ...
| | веќе видена | слични

Германската централна банка Бундесбанк, првпат организираже изложба на своите огромни златни резерви, откако од трезорот во странство повлече половина од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва: Централната банка на Русија го чува златото дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: