Ова се неработни денови за 2017 година

10 копии
4 копии

За сите граѓани на РМ 1 Јануари (недела), Нова Година, односно 2 јануари (понеделник) е неработен ден 7 јануари (сабота), Божик, првиот ден на Божик според ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
3 копии

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 12 септември 2016 ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Првиот ден на Курбан Бајрам, 12 септември, понеделник, е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед во Република Македонија. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Четврток 8ми септември ќе биде неработен ден за сите граѓани на Р.Македонија. После денот на независноста, продолжен викенд за граѓаните од муслиманска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 776 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 228 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 215 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се неработни денови за 2017 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: