15 идеи за разубавување на вашата свадба со малку пари

Сигурно и вие уште како мала сте сонувале за денот кога ќе бидете раскошна принцеза во волуменозна бела тоалета и за сите детали околу тој ден. Секоја свадба е уникатна, но поради важноста на настанот се појавија одредени клишеа, поради кои свадбата се повеќе станува стандард протокол без индивидуален печат. За да го избегнете тоа персонализирајте го овој настан со уникатни декорации и додатоци. За вашата свадба да биде едно незаборавно искуство за сите, вазните заменете ги со издлабен ананас кој ќе го наполните со цвеќиња, наполнете теглички со вода и ставете свеќички што ќе пловат, додадете конфети на салфетките и што уште не. Еве некои интересни идеи:
| | веќе видена | слични

Не можете да замислите некоја славна личност да се појави на вашата венчавка? На некои луѓе тоа им се случило. Колку биле изненадени кога Мерил Стрип, англиската кралица Елизабета втора и Џастин Бибер се појавиле на нивната свадба, можеме само да претпоставиме. Еве некои познати неочекувани гости: 1) Мерил Стрип Мерил Стрип покрај црвениот тепих посетува и венчавки на непознати луѓе. Кога Фреја и Грејем МекАнали се венчале во Градската куќа во Манчестер во 2011 година знаеле дека во близина се снима филмот „Челичната лејди“, но не помислувале дека на нивната венчавка ќе се појави Мерил Стрип. Актерката се појавила на свадбената церемонија, а подоцна на парот му испратила фотографија со автограм и честитка. - Беше неверојатно, последната работа која ја очекувате е некоја позната личност од А листата да се појави на вашата свадба – рекла Феја. 2) Кралицата Елизабета Втора Верувале или не и членовите на кралското семејство може да се најдат меѓу неочекуваните гости на свадба. Минатата година на венчавката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 идеи за разубавување на вашата свадба со малку пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: